3)     Zpráva vedoucího mládeže

Vypracovala : Mgr. Groulíková Eva

Letošní rok byl ve všech sportech velmi zvláštní. Nebylo tomu jinak ani v našem sportu. S netypickou sezónou se porvali naši žáci velmi dobře a z pohledu výsledků se dá označit za úspěšnou.

Celou zimu probíhala klasická příprava v hale. V půlce března bohužel přišlo přerušení. Domnívali jsme se, že na první soutěž v roce bude již vše v pořádku, ale nebylo. Zahájení soutěží bylo přesunuto až na srpen. Ve zkrácené sezóně se naši hasiči zúčastnili dvou závodů.

V Jevíčku se 15. srpna zúčastnili jednotlivci soutěže O pohár starosty KSH Pardubického kraje a O pohár hejtmana Jihomoravského kraje v běhu na 60 m s překážkami, kde za náš tým bojovali o umístění tito borci: Max Jůza, Anna Horáková, Barbora Šnajdrová, Aneta Jetmarová a Eliška Zölflová. Na bedně se umístili ve starších žácích Eliška na druhém místě a Max obsadil taktéž krásné druhé místo. Barča skončila těsně pod bednou a skončila na čtvrtém místě.

V Kamenci se 29. srpna opět soutěžilo, a i přes velkou konkurenci si svou stříbrnou příčku udržel náš borec Maxim Jůza. Přestože Eliška Zölflová měla krásný čas, skončila na desátém místě. V lize si celkové pořadí udrželi Max a Eliška, a to druhé místo.

Přes léto probíhal trénink na požárním cvičišti, kam děti chodily tak, jak dovolil jejich prázdninový program. Od října se opět situace zhoršila natolik, že jsme se už neviděli.

Doufáme, že tento rok bude přívětivější a radostnější. Doufáme a přejeme si, aby naši svěřenci v těchto úspěších pokračovali.