Vzpříčené kamiony bránily provozu na silnicích, hasiči vytahovali z příkopů desítky vozidel

Sníh komplikuje dopravu hlavně na Orlickoústecku a Svitavsku

Od ranních hodin devátého únorového dne hasiči v celém kraji likvidují následky nehod na zasněžených a zledovatělých silnicích. Hasiči ze Svitav vyprošťovali 15 minut po 5 hodině ranní nákladní automobil Mercedes Benz, který skončil ve Vendolí na boku v příkopu. V Kunvaldu zasahovaly 6 minut před sedmou hodinou ranní tři jednotky hasičů. Tady skončila dodávka ve stráni. Nehoda se obešla bez zranění. K vyproštění byl použit jeřáb. Hasiči při cestě od nehody na základnu vytahovali ještě zapadlý kamion. Ten museli vyprošťovat o pár minut déle i hasiči v Klášterci nad Orlicí. Zapadlá vozidla bylo nutné vyprostit i v Bystrém a Hejnici.
Deset minut před 10 hodinou byli hasiči z Poličky a Svitav povoláni do Borové, kde se vzpříčil kamion s návěsem na převážení dřeva. Při kolizi z něho vyteklo zhruba 150 litrů nafty. K vyproštění kamionu bylo zapotřebí jeřábu. Hasiči zajistili i uniklé látky. K události byli povoláni i pracovníci životního prostředí a informována byla i Česká inspekce životního prostředí. Silnice byla při odstraňování následků nehody více než 4 hodiny uzavřena. V půl jedenácté dopoledne vytahovali hasiči z Litomyšle v Němčicích osobní automobil Škoda Octavia. K vytažení hasiči použili naviják. Hasičské vozy směřovaly před půl dvanáctou do Dolní Dobrouče, kde z dosud nezjištěných příčin skončil osobní automobil mimo silnici – v poli. Automobil byl vytažen hasiči. Událost se obešla bez zranění. V příkopu skončil také před polednem osobní automobil v Bojanově na Chrudimsku.
            Nakloněný a v příkopu se ocitl v poledne jedenáctitunový kamion na silnici z Lanškrouna do Jakubovic. Další dva nákladní automobily sjely v poledne do příkopu také na silnici z Chocně do Dvořiska. Kamiony bránily v plynulém silničním provozu. U obce Ostrov zapadl sedmitunový nákladní automobil. Vyprostit ho museli hasiči z Lanškrouna. Žamberečtí hasiči vytahovali krátce po 13 hodině zapadlý autobus v Líšnici. Jedním kolem autobus uvízl v příkopu. Uvnitř nebyl žádný cestující. Během dvaceti minut byl autobus z příkopu vytažen. Před půl třetí odpoledne vyjížděli hasiči do Janova, kde přední nápravou uvízl v příkopu nákladní automobil. K úniku provozních náplní ani ke zranění nedošlo.

Vendula Horáková, tisková mluvčí