Dvě loupežná přepadení krátce po sobě

SVITAVSKO - Maskovaný muž s nožem v ruce přepadl dvě benzínové čerpací stanice na Litomyšlsku. V prvním případě odešel s nepořízenou. Z místa činu odjel osobním motorovým vozidlem zn. Škoda Octavia II. řady světle modré metalízy.  

 
NP z loupežného přepadení BČS
S nožem v jedné ruce a sprejem v ruce druhé. Maskovaný muž vysoký cca 180 centimetrů, silnější postavy, v tmavé mikině s kapucí na hlavě a s tmavými slunečními brýlemi na očích, vešel v 12:15 - 12:20 do prostor benzínové čerpací stanice v obci Vlkov a po obsluze žádal vydání hotovosti. Po slovní výměně názorů maskovaný muž opustil prodejnu bez peněz. Nastoupil do osobního motorového vozidla zn. Škoda Octavia dvojkové řady světle modré metalízy.  
 
Za necelou hodinu tentýž maskovaný muž zavítal na jinou  benzínovou  čerpací stanici. Tentokrát to bylo v obci Dolní Újezd v časovém rozmezí 13:20 - 13:24. Zde byl již bohužel úspěšný. Z prostor si odnesl přes 6 tisíc korun. Opět nasedl do osobního motorového vozidla zn. Škoda Octavia světle modré barvy a ujel. Obsluha čerpací stanice po útoku slzným sprejem musela vyhledat lékařské ošetření. Kriminalisté nyní na objasnění obou případů intenzivně pracují. Vyhodnocují stopy, jenž pachatel zanechal na místě činu.
 
Výzva
Obracíme se k široké veřejnosti a žádáme o spolupráci při ztotožnění neznámého muže. Pokud máte jakékoli informace, případně se stali svědky události, co nejdříve kontaktujte svitavské kriminalisty prostřednictvím linky 158.

6. srpna 2015
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.