Voda a zase jen voda

Už tři týdny je nejčastější náplní hasičů odstraňování následků bouřek, vydatných dešťů a povodní.

Nejhorší situace je stále v Dolní Rovni, kde zasahují hasiči. S odčerpáváním vody pomáhala v Dolní Rovni a Komárově i jednotka ze sousedního Hradce Králové, a to s velkokapacitním čerpadlem SOMATI. Situaci společně přímo na místě řešili i ředitelé obou krajů brig.gen. Ing. František Mencl z HZS Královéhradeckého kraje a plk. Mgr. Aleš Černohorský, z HZS Pardubického kraje spolu s místostarostou Dolní Rovně Ing. Milošem Horákem.

A ještě opravdu nekončíme, ale když už teď provedeme hrubý součet, tak hasiči na Chrudimsku během června zasahovali u 255 událostí, v okrese Pardubice to bylo 252 zásahů, 152 událostí v souvislosti s povodněmi měli na Svitavsku a 182 na Orlickoústecku. „Celkem tedy 841 zásahů. Ve 400 případech se jednalo o čerpání vody, v 73 případech se jednalo o monitornig vodních toků, v 243 případech hasiči odstraňovali nebezpečné stavy a ve 125 událostech likvidovali popadané stromy,“ říká z pohledu stále ještě neuzavřené statistiky kpt. Mgr. Michala Smetanová z oddělení Krajského operačního a informačního střediska HZS Pardubického kraje.

Během odstraňování následků povodní najeli hasiči do dnešního dne 5885 km a na zásazích se podílely 264 jednotky požární ochrany se 690 čerpadly.

Do dnešního dne jsme evakuovali 36 osob, zachránili 25 osob a zraněny byly dvě osoby.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.