Plameny v domě ve Svitavách způsobily škodu za 5 milionů korun

V pátek 7. ledna ve 22.20 hodin byl na krajské operační a informační středisko hasičů oznámen požár řadového domu na náměstí ve Svitavách. Jednalo se o prodejnu.

Na místo bylo vysláno pět jednotek hasičů – profesionální hasiči ze Svitav a dobrovolné jednotky z Březové nad Svitavou, Svitav, Opatova a Radiměře.

Při příjezdu první jednotky na místo byl celý objekt zakouřen. Plameny zasáhly přízemí domu a první patro. Požár se snažila uhasit jedna osoba, která utrpěla popáleniny a byla zdravotnickou záchrannou službou ošetřena. Uvnitř objektu byl velký žár, zásah byl hasiči veden zvenku i zevnitř objektu.

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 23.10 hodin a zcela zlikvidován byl ve 23.51 hodin. Následně byl zakouřený objekt celý odvětrán přetlakovou ventilací. Na místo se dostavili vyšetřovatelé, kteří v pátrání po příčině vzniku požáru pokračovali během sobotního dopoledne. Na místo byli povoláni i specialisté z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Škoda vznikla nejen na objektu, ale i na zboží v předběžné výši 5 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 10 milionů korun. Příčinou vzniku požáru je pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.