Likvidaci požáru chaty v osadě Obory hasičům komplikovala nesjízdná příjezdová komunikace

28.12.2014 18:28 Zásahy | Pardubický kraj

Do Poříčí u Litomyšle, osady Obory, směřovaly hasičské vozy v neděli 28. prosince v 18.28 hodin. Hořela tady totiž chata. Majitel byl v době vzniku požáru v chatě, požár zpozoroval a snažil se ho hasit vodou z kanystru. Požár dostali pod kontrolu až hasiči.

Lokalizace požáru byla hlášena na operační a informační středisko hasičů v 19.17 hodin a v 20.41 hodin byl zlikvidován. Hasičům velmi komplikovala zásah nesjízdná cesta a velmi obtížně se k chatě u lesa dostávaly hasičské cisterny. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při používání krbových kamen – v chatě bylo špatné provedení kouřovodu a komína v hořlavé stavební konstrukci. Požárem byla celodřevěná chata zcela zničena. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková
HZS Pardubického kraje