Zámky zjevně nestačí

LITOMYŠL: Ztrácí se jízdní kola 

     Policisté z Litomyšle postupně během dubna přijali oznámení týkající se krádeží 5 jízdních kol.

K první z krádeží došlo na ulici Lidická z 6. na 7. dubna. Tady si zloděj vyhlédl nezajištěné horské jízdní kolo, které bylo volně postavené za domem.

     Další, tentokrát trekové pánské jízdní kolo, rovněž nezajištěné, zmizelo v neděli 22. dubna. To stálo v průchodu na ulici Havlíčkova. Obě dvě odcizená jízdní kola si majitelé cenili do částky 5 tisíc korun a tak je v jednání zlodějů spatřován správní delikt, tedy jde o podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

    
ilustrační foto
O dva dny později ovšem došlo k jiné situaci. Z areálu jedné ze středních škol byla odcizena dvě již zámkem řádně uzamčená horská jízdní kola. Tentokráte jsou škody odhadnuté na víc jak 37 tisíc korun.

     Dva dny po této krádeži zmizelo z areálu jiné střední školy ve městě další jízdní kolo. I to bylo řádně uzamčeno. Předběžná škoda je majitelem odhadnuta na zhruba 5 tisíc korun.

     S ohledem na poslední tři krádeže, kdy se zloděj zjevně zaměřuje na areály škol, kde bývá větší množství jízdních kol, přijali policisté ve spolupráci s kolegy z městské policie jistá bezpečnostní opatření. Ta, jak jistě pochopíte, z taktických důvodů ovšem nemůžeme sdělovat. Dá se předpokládat, že se ale zloděj do pasti chytí sám.   V současné době litomyšlští policisté provádí prověrky v bazarech, kde mohly kradené bicykly skončit.

Pachateli za krádeže bicyklů hrozí až dvouleté vězení.


27. dubna 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.