Majitel se popálil, když zachraňoval svůj majetek z hořící haly

Do Čisté u Litomyšle vyjíždělo ve středu 4. března v 21.46 hodin sedm jednotek hasičů (profesionální z Litomyšle a Svitav a dobrovolné z Čisté, Litomyšle, Vysokého Mýta, Dolního Újezdu a Sebranic). Hořelo v hale, kde byly uskladněny například stroje, čtyřkolka, ale i 25 sudů o objemu 250 litrů s hořlavou kapalinou. Při požáru došlo k explozím, několik sudů explodovalo. Během požáru unikla ropná látka ze sudů na louku. Hasiči použili norné stěny, aby nedošlo k zasažení řeky Loučné v samé blízkosti haly. Hasičům se podařilo částečně únik zastavit. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 23.19 hodin, zcela zlikvidován byl v 01.30 hodin. Majitel objektu utrpěl popáleniny, když se snažil z objektu zachránit majetek. Převezen byl do nemocnice. Bylo nutné nejen hasit hořící halu, ale i ochraňovat dům, který byl v těsné blízkosti hořící haly. Střecha haly se nakonec zřítila.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Příčiny vzniku požáru na místě celé dopoledne zjišťovali hasičští vyšetřovatelé i odborníci z oboru elektro Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Na místě byli také pracovníci životního prostředí. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností nedbalost při dobrušování svárů železa po svařování.

Vendula Horáková, tisková mluvčí