Poslední a první výjezd

Posledním výjezdem roku 2012 si hasiči Pardubického kraje do statistiky zapíší požár věcí na balkoně v Chrudimi. Požár byl hasičům oznámen 31. prosince v 21.38 hodin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Chrudimi a dále dobrovolní hasiči ze Slatiňan a Chrudimi. Požár hasiči zlikvidovali v 22.04 hodin. Podle slov vyšetřovatele hasičů se jednalo o požár dveří na balkoně, který vznikl od zapadlé rachejtle. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

První událost v roce 2013 na sebe nenechala dlouho čekat.
V roce 2012 vyjížděli hasiči k první události v 3.27 hodin. V roce 2013 již hasičské vozy vyjížděly tři minuty po půlnoci a směřovaly do Běstovic. Tady totiž začal pravděpodobně od rachejtle hořet živý plot. Požár likvidovaly dvě požární jednotky – profesionální ze stanice Vysoké Mýto a dobrovolná z Chocně. Plameny byly zlikvidovány v 0.25 hodin.

V prvních osmi hodinách Nového roku vyjížděli hasiči celkem k 11 událostem. Jednalo se zejména o požáry popelnic, a to v Chrudimi, Moravské Třebové, Svitavách-Lánech a Heřmanově Městci. Dále o nouzové otevření bytu ve Vysokém Mýtě, k prasklé vodě ve sklepě v Prachovicích a v Pardubicích. Dále hasiči zasahovali u dvou dopravních nehod. Následky první kolize odstraňovali hasiči z Vysokého Mýta a ke druhé vyjížděli hasiči do Němčic u Litomyšle, při níž skončilo vozidlo v příkopu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči také vyjížděli k požáru automobilu Peugeot 309 do Třemošnice. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Seč a dobrovolní hasiči z Třemošnice. Požár byl včas zlikvidován a škoda se podle vyšetřovatele hasičů vyšplhala předběžně na 4,5 tisíce korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Stanoveny jsou prozatím dvě verze - požár mohla způsobit zapálená světlice, nebo byl založen úmyslně.

Vendula Horáková, tisková mluvčí