Požár ve stodole v Kostěnicích

Paní vysypala včera popel do plastové popelnice a dnes ráno došlo ke vznícení popelnice a následného požáru uskladněného dříví ve stodole.
Ve čtvrtek 18. března kolem půl sedmé ráno zasahovali hasiči v Kostěnicích na Pardubicku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany: profesionální z Holic a Pardubic a dobrovolné z Dašic a Kostěnic.
V 6.47 hodin již měly jednotky plameny pod kontrolou. Následkem požáru došlo k poškození střešní konstrukce a kola.
„Přestupek byl vyřešen na místě,“ říká vyšetřovatel hasičů por. Aleš Janda, DiS., „škoda byla předběžně stanovena na 15 tisíc korun.“
Na místě zůstává místní dobrovolná jednotka, která bude provádět dohled do večerních hodin.
Díky včasnému a rychlému zásahu hasičů se uchránil majetek v hodnotě asi 4 miliony korun.

Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje