Šlo o život

LITOMYŠLSKO: Policisté ani na chvilku nezaváhali 

     Bylo pondělí 19. listopadu jen krátce po dvaadvacáté hodině, když policistům na linku 158 oznamuje žena, že nedaleko jedné obce na Litomyšlsku klečí u silnice muž a vedle něj se nachází jízdní kolo.
 
ilustrační foto
     Na místo je okamžitě vyslána policejní hlídka. Ta již nachází pouze jízdní kolo vjeté z části pod sráz do koryta vyschlé řeky. Tělo neznámého muže již leží cca 3 metry pod mostem.
     Muž naštěstí komunikoval, ale stěžoval si na bolesti v oblasti páteře.
Poté, co jeden z policistů přivolal vozidlo RZS, dostal muž pravděpodobně epileptický záchvat. Dusil se a tak mu jeden z policistů na místě uvolnil dýchací cesty a společnými silami se snažili, aby se muž nikterak sám neporanil. Takto se vše opakovalo do příjezdu vozidla RZS ještě dvakrát. Při posledním záchvatu muž ovšem náhle upadl do bezvědomí a přestal dýchat. Policista nezaváhal a jednal.  Znovu uvolnil dýchací cesty a neprodleně zahájil srdeční masáž. Po pár oživovacích pokusech muž pod mostem opět začal dýchat.
Mezi tím bylo ale i nutné vysvětlit okolnosti pádu muže z jízdního kola. V danou chvíli nešlo totiž vyloučit možnost, že se cyklista mohl stát obětí autonehody. Proto na místo byly přivolány všechny složky IZS, dopravní policisté i strážníci Městské policie z Litomyšle.
 
     Až následující den, v nemocnici,  muž potvrdil, že se mu udělalo špatně a proto ten pád z bicyklu. Vyloučil, že by na jeho úrazu měla podíl jiná osoba. Na nic víc si ovšem nevzpomínal, snad jen na to, jak se nad ním skláněl policista. Až z lékařské zprávy následně zjistil, že měl epileptický záchvat a pravděpodobně i zástavu srdce.
 
     Slova díků neslýchají policisté často, ale tentokráte slovíčko „děkuji“ zaznělo.


20. listopadu 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.