V sobotu 30.3.2013 se uskutečnilo slavnostní hasičské odpoledne ku příležitosti 130.výroční založení sboru. Akce se skutečně vydařila. Nejen členové, ale i hosté se dobře bavili. Po slavnostní vzpomínce na uplynulá léta a po zdravici hostů, se naši členové výtečně zapojili do kulturního programu, který všechny pobavil. Při promítání snímků proběhla i malá tombola. Velmi dobrá kuchyně všechny potěšila. Z hostů naši slavnost navštivili: ředitel Hasičské vzájemné pojišťovny Žďár nad Sázavou, vedoucí IZS HZS Svitavy, velitel stanice HZS Litomyšl, náměstek Okresního sdružení Svitavy, Krajský starosta SH Pardubice, dále sbory z okolí, starosta obce, zastupitelka obce paní Marie Šauerová, ředitelka mateřské školy, zástupce SDH Desná p. Flídr, předseda mysliveckého sdružení, paní ředitelka MAS Litomyšl, starosta a velitel okrsku Litomyšl a dále pak velká část našich členů. Zvěřinu do kuchyně věnoval p. Novák Jan. Kuchařky paní Krutinová a Pachlová obstály na výbornou. Všem členům, kteří schůzi připravili , zajistili a podpořili patří velký dík. Oslavili jsme velmi důstojně toto výročí a vzpomenuli našich bratrů a sester.

Z důvodů technických potíží, nelze umístit foto. Můžete vidět na Facebook Hasiči Osík.

Pěkný den.

Zvýrazněné položky jsou povinné.