V den státního svátku 28. října předal prezident Miloš Zeman státní vyznamenání. Letos ocenil celkem 78 osobností, jednalo se o největší počet udělených medailí za jeho desetileté funkční období. Mezi oceněnými z řad politiky, kultury, sportu a dalších oblastí ocenil i pět dobrovolných hasičů.  Kromě nich ocenil i dva profesionální hasiče: brig. gen. Ing. Václav Klemáka, ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a genpor. Ing. Vladimíra Vlčka, Ph.D., MBA, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky. Pro M. Zemana to byl poslední svátek 28. října v prezidentském úřadu.

zdroj: www.irozhlas.cz

Jaroslav Bolfík

Starosta Sboru dobrovolných hasičů v Mikulčicích, pomáhal lidem postiženým loňským tornádem na jižní Moravě.

Jaroslav Fila, in memoriam

Dobrovolný hasič z koryčanské jednotky. Zemřel při výbuchu rodinného domu v Masarykově ulici v Koryčanech. Místní jednotka dobrovolných hasičů, která byla vyslána k úniku plynu, byla na místě první.

Jan Košík

Velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Hřensko, aktivně se účastnil zdolávání masivního požáru v Českém Švýcarsku.

Marek Vrba, in memoriam

Dobrovolný hasič ve městě Korytčany, který zemřel při výbuchu rodinného domu v Masarykově ulici. Byl mezi prvními jednotkami záchranného systému, kteří se na místo havárie dostali.

František Pošta, in memoriam

Dlouholetý lánský kronikář, patriot a velitel sboru dobrovolných hasičů. Přispěl k prosazení kontrabasu jako sólového koncertního nástroje.