HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Dne 15. března v 01.35 hodin vyjížděli hasiči ze stanice v Poličce k požáru vozidla na Hegerovo sídliště. Na místě již byla policejní hlídka, která žádný požár nezpozorovala. Lidé z okolních paneláků si stěžovali, že na parkovišti stále troubí osobní vozidlo. Na majitele vozidla Ford Focus se po odemčení a otevření dveří vyvalil hustý dým. Poté majitel zjistil, že mu shořela přístrojová deska. Požár, který sice zničil palubní desku, se stačil sám uhasit. Podle slov vyšetřovatele hasičů nebylo vozidlo od soboty v provozu. Příčinou vzniku požáru bude technická závada na elektroinstalaci vozidla. Škoda nebyla dosud vyčíslena. Jednotka hasičů tak už pouze zkontrolovala, zda skutečně nehrozí rozšíření požáru na ostatní vozidla a vrátila se zpět na základnu.

Vendula Horáková, tisková mluvčí