Krátce po půlnoci hořelo v obci Sebranice

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Ve středu 18. března v 0.36 hodin byl oznámen na operačním středisku hasičů požár v obci Sebranice. Oznamovatelka ohlásila, že vidí ze svého domu vysoké plameny.  Jako první vyjela jednotka z Poličky a poté jednotka z Litomyšle. Během pár minut se operačnímu středisku ozvala oznamovatelka ještě jednou, že se jedná o stodolu za rodinným domem a uvnitř nejsou žádné osoby. Na pomoc profesionálním hasičům vyjela i dobrovolná jednotka Lubná a Sebranice. Na místo dorazila jako první jednotka z Poličky v 0.45 hodin, hasiči začali s průzkumem místa zásahu a hasit vysokotlakem. Během pár minut se přidaly i další jednotky.

Jednalo se o dřevník 3x5 m, který nezasahoval k obytné části, byl volně stojící. Po uhašení museli hasiči rozebrat střešní krytinu a postupně prolívat vodou, aby dohasili všechna skrytá ohniska.

Jednotka se s majitelem domluvila, že do 13.00 hodin bude dohlížet na místo požáru.

Z místa zásahu odjeli jako poslední hasiči z Poličky a dobrovolní ze Sebranic, vrátili se kolem 3.07 hodin na základny.

Na místo události se dostavil vyšetřovatel požáru, škoda je vyčíslena cca 20 tisíc korun, příčina je v šetření.

Jana Poláková

HZS Pardubického kraje