Požár v kompostárně ve Svitavách

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Požár v městské kompostárně ve Svitavách od devíti hodin hasí šest jednotek hasičů. Profesionální jednotka ze Svitav a dobrovolné jednotky hasičů z Pomezí, Svitavy, Rohozná, Čistá a Opatov. Jedná se o rozlohu 100x20m.

Práci hasičům komplikuje silný vítr a skutečnost, že v blízkosti požáru vede plynovod vysokotlaký, naštěstí není přímo pod požářištěm. Hasiči nasadili 8 C proudů a 2 vysokotlaky.

Další komplikací pro hasiče byl slabý tlak vody, museli tak zřídit čerpací stanoviště u dolního rybníka. Na místě je nakladač, který rozhrabává hořící hromadu pro úspěšné dohašení. Jednotky již mají vše pod kontrolou.

„Při pálení klestí došlo k rozšíření ohniště vlivem silného větru. Událost bude vyřešena sankcí“, řekla vyšetřovatelka požárů por. Ing. Alena Cejpová.

Hasiči jsou stále na místě.

Jana Poláková

HZS Pardubického kraje