Výbor SDH Osík rozhodl jednohlasně o pomoci postižené Moravě. Náš sbor přispěje finanční částkou, kterou si odslouží na festivalu Smetanova Litomyšl, který právě probíhá. Veškeré odpracované hodiny na těchto asistenčních hlídkách jsou finančně ohodnoceny a jedná se o jeden z nejvýznamějších finančních příjmů sboru za rok. Celkový výdělek za asistenční hlídky bude odeslán jako finanční pomoc na Moravu.

Náš sbor si našel konkrétní "příběh", kdy tři členové Sboru dobrovolných hasičů Hrušky, přišli o své domovy a byly zcela zničeny. V současné době ještě nabízíme možnost finanční spoluúčasti jak našim členům, tak i ostatním spoluobčanům. Celková finanční částka bude stejnoměrně rozdělena na tři díly a následně odeslána přímo na soukromé účty postižených dobrovolných hasičů z obce Hrušky. Pravděpodobný termín odeslání finančních prostředků je pondělí 19.7.2021.

Tímto chceme pomoci konkrétním občanům, v tomto případě dobrovolným hasičům z SDH Hrušky.

Bohu ke cti, vlasti k ochraně, bližnímu ku pomoci.

Případné dotazy nebo připomínky k tomuto tématu můžete směrovat na adresu hasici.osik@seznam.cz