Několik hasičských jednotek vyjelo před polednem k nahlášenému výbuchu s následným požárem v obci Bořiny u Poličky. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

Dle zpráv z místa došlo při příjezdu hasičů na místo k výbuchu a poškození jedné z cisteren dobrovolných hasičů. Dle prvotních informací byli zraněni čtyři zaměstnanci a tři hasiči, informace se pak v čase měnily a v současné době má být přibližně dvacet zraněných, několik těžce.

Hasiči se kvůli výbuchům nemohou dostat k ohnisku požáru, plameny poničily část haly.

O nehodě jsem byl okamžitě informován a nadále ji intenzivně monitorujeme. Postupně získáváme další informace, na jejichž základě komunikujeme se všemi složkami Integrovaného záchranného systému.

Zároveň byl spuštěn traumaplán kraje, to znamená, že nemocnice jsou připraveny na příjem většího počtu raněných,

uvedl hejtman Martin Netolický, který po poledni odjel do Poličky na místo nehody.

Ve Svitavské nemocnici byl okamžitě vyhlášen Traumatologický plán, který pro zaměstnance znamená přerušení běžného chodu nemocnice a okamžité zahájení příprav na ošetření většího počtu osob.

Dle vyjádření ředitele nemocnice Pavla Kunčáka přijali šest lehce zraněných pacientů, kteří jsou ošetřovaní na chirurgii. Další zranění jsou na chirurgické ambulanci v Poličce a v Litomyšli. Dva těžce popálené transportuje vrtulník do traumacentra.

Podle informací krajského operačního střediska na místě prozatím zasahují čtyři profesionální a osm dobrovolných jednotek. Výbuchy jsou dle obyvatel okolí slyšet několik kilometrů daleko.

23.02.2017 14:05: Byl deaktivován Traumatologický plán kraje. Záchranná služba a nemocnice postupují standardní cestou v rámci Integrovaného záchranného systému.

zdroj: www.pozary.cz


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.