Pokud jste si všimli, že se 1. listopadu ve Vašem okolí několik mužů důkladně oholilo a dnes mají pod nosem knírek, pravděpodobně patří ke skupině mužů, kteří podporují hnutí Movember.

Jedná se o každoroční charitativní kampaň, která si klade za cíl šířit osvětu především o rakovině prostaty, která je druhou nejčastější formou rakoviny na světě. Posláním kampaně je efektivně informovat o závažnosti této choroby, učinit z ní veřejně diskutované téma a upozornit na důležitost prevence. Zároveň také finančně podpořit léčbu této zákeřné nemoci.

Podmínkou pro registraci k akci Movember je hladce se oholit v první den listopadu a následně si po celý listopad pěstovat knírek. Tím totiž muž upozorní své okolí, že se něco děje a vyzve okolí k diskuzi.

Podívejte se na stránky Movember Hasiči Osík a podpořte tým hasičů z Osíka i Vy. Buď tím, že se přidáte do týmu nebo libovolným finančím darem. Veškeré finanční dary jsou adresovány nadaci Movember, kterou pro Českou republiku spravuje Nadační fond Muži proti rakovině.

Za všechny příspěvky předem děkujeme.
Hasiči z Osíka

Movember Hasiči Osík