Pátrání se šťastným koncem

LITOMYŠLSKO - Žena pobývala několik dní v lese 

ilustrační foto
Úřednice jedné instituce se včera obrátila na policisty s obavami o svoji klientku z Královehradecka. Telefonovala ji, aby vyřešily potíže, do kterých se žena dostala. Oslovená 59letá paní uvedla, že je v lese na Litomyšlsku, ale přesně neví kde, nemá peníze, je vyčerpaná a  několik dní nejedla a nepila.

Pracovnice úřadu na nic nečekala a zavolala na policii.  Okamžitě se rozjelo pátrání. Vlastním šetřením policisté zjistili oblast, kde se žena může nacházet. Operační důstojník ženu kontaktoval. Uvedla, že několik dnů pobývá v lese. Při současných teplotách pohybujících se pod bodem mrazu, jí mohlo jít o život. Ke své poloze sdělila, že je na okraji lesa, vidí nějaké rodinné domy a zavěsila. Mobilní telefon byl téměř vybitý, a tak policisté museli postupovat uvážlivě a zbytečně nekontaktovat ztracenou paní. To už byla hlídka z Litomyšle a psovod se služebním psem na cestě do Chotěnova. I přes vyčerpání došla paní k jednomu z domů a přečetla číslo popisné. Bohužel obyvatelé nebyli doma. Při dalším telefonátu hledaná uvedla, že vidí kostel. Hlídka již jela téměř najisto. Za dvě hodiny po nahlášení události byla celá akce ukončena a žena se dostala do péče lékařů. Kromě několika šrámů neměla žádné zranění, přesto zůstala v nemocnici na pozorování. Po zotavení ji čeká návštěva obvodního oddělení, aby podala k celé události vysvětlení.
 
Všichni zúčastnění policisté odvedli profesionální práci a zaslouží si pochvalu. Největší dík však patří pracovnici  úřadu, protože nebyla lhostejná ke sděleným informacím a požádala policii o pomoc. Možná svým chováním zachránila lidský život.

Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.