Otrava alkoholem, pokud je lehká, má euforické účinky na psychiku - z tohoto důvodu není opilost považována za otravu. Navíc v našem kulturním okruhu jsou pijáci společensky tolerováni. Je jisté, že požívání alkoholu na pracoviště z bezpečnostních důvodů nepatří. V současnosti existují možnosti, jak zjistit jejich přítomnost v těle. 

Do určitého stadia se akutní otrava alkoholem nejeví jako problém zdravotnický, ale společenský (hlučnost, agresivita, blábolení, vrávorání).- Zdravotní péče netřeba, avšak v případě nebezpečného chování je plně na místě represe. Problém nastává ve chvíli, když opilci opakovaně padají. Dochází často k úrazům. Pokud jde o naštípnuté žebro, na osudu opilce po jeho vystřízlivění se většinou nic nemění. Avšak přehdnuté úrazy mozku mohou mít pro opilce smrtelné následky.

Pokud má opilec bouli na hlavě, měl by ho vidět lékař. Pokud opilec padá a není zjevně zraněn, má být převezen na záchytku, nebo do policejní cely, toto opatření má hodnotu první pomoci. Pokud se jedná o opilce v bezvědomí, který již nereaguje na podněty okolí a přestane se hýbavt, jedná se o aktuní otravu s přímým ohrožením života. Do příjezdu ZZS opilce uložíme do zotavovací polohy na boku, opakovaně kontrolujeme základní životní funkce. 


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.