V sobotu 19.5.2018 se konalo první (okrskové) kolo v požárním sportu v Pohodlí, kam odjela dvě mužstva mužů ("S" - sport a "K" - klasik) a jedno družstvo žen. Naším cílem bylo postoupit do okresního kola v mužské kategorii a poprat se o postup v kategorii žen. A to se povedlo na výbornou, spolu se skvělým umístěním i druhého družtva mužů.

Jako již tradičně přišly první na řadu štafety. Holkám se obě štafety vydařily a s časem 70,34 obsadily 2. místo se ztrátou necelé vteřiny na místo první. V mužské kategorii se družstvu "S" podařilo zaběhnout čas 59,11, se kterým obsadili 1. místo (i čas "horší" štafety by stačil na prvenství). Druhé družstvo mužů zaběhlo dva vyrovnané časy, a nakonec s časem 68,76 obsadilo 4. místo.

Video - štafety

Následovali jednotlivci, respektive jednotlivkyně,ve kterých se do celkového pořadí sčítají tři nejrychlejší časy z družstva. U holek součet časů byl 62,11 (Karča 21,19 7. místo, Evča 21,18 6. místo, Mája 19,74 3. místo). Tento součet stačil stejně jako ve štafetě na 2. místo. Družstvo "K" dosáhlo na 4. místo se součtem 66,63 (Pavel 24,16 25. místo, Atin 21,54 11. místo, Honza Š. 20,93 9. místo). Družstvo "S" se i v jednotlivcích radovalo z vítězství se součtem 59,11 (Marek 20,03 5. místo, Petr 18,38 3. místo, Filip 18,37 2. místo).

Video - jednotlivci

Na závěr přišla královská disciplína - požární útok, která se všem družstvům povedla na výbornou. Děvčata zvítězila s časem 23,91. U mužů se z vítězství radovalo opět družstvo "S" s časem 21,59, a navíc hned na druhém místě skončilo družstvo "K" s časem 23,38.

Video - útoky

V celkovém součtu se děvčata a družstvo mužů "S" umístili na 1. místě a družstvo mužů "K" obsadilo krásnou 3. příčku. Tyto umístění nám zajistili start na okresním kole v Dlouhé Loučce v obouch kategoriích. Toto okresní kolo se koná 23.6.2018 a tímto bychom chtěli pozvat všechny fanoušky požárního sportu na jistě vyrovnané souboje nejlepších týmů z okresu.