Štěstí hledali kluci na mladějovském pažitu marně…

Výše uvedenou větou by se dalo shrnout okresní kolo v požárním sportu v Mladějově na Moravě, kterého se družstvo z našeho sboru zúčastnilo. Ne snad, že by kluci podali špatné výkony, ale vždy nějaký ten kousek chyběl. Takže euforie v podobě postupu na krajské kolo (jako v předešlých dvou letech) se tentokrát nekonala.

Ale pojďme postupně od začátku. Okno, bariéra, kladina a hasičák. To byla tradiční náplň první disciplíny štafety. První štafeta kluků zaběhla dobrý pojišťovací pokus, takže druhá štafeta mohla jít do svého pokusu s čistou hlavou (video). Bohužel smůla při odhozu hadic (opravdu jen smůla??? Nebo i špatně upevněný seběh z kladiny???) stála kluky umístění na bedně (nejspíše 2. místo), nakonec ovšem kluci museli vzít zavděk 8. místem (video).

Po štafetě kluky čekal netradičně útok, který jim v minulých letech zaručil posun výsledkovým pořadím. Letos doufali, že si alespoň spraví chuť po štafetě. První pokus byl nadějně rozběhnout, nakonec po prostřiku na levém terči z toho byl čas 23,51 (video). O to větší překvapení bylo, že po prvním kole útoků svítil Osík na prvním místě! Do druhého kola šli kluci s vědomím, že se spousta týmů zlepší a jejich cíl byl stejný. Bohužel soupeřům se to povedlo, klukům nikoliv. Po zdržení na základně a prostřiku tentokrát na druhém terči z toho byl téměř shodný čas jako v kole prvním.
Kluci nakonec obsadili 6. místo, ale kdyby se proudaři v jednom pokusu sešli, tak by kluci opět atakovali stupně vítězů (video).

Po dokončení útoků se kluci vrhli na jednotlivce. U této disciplíny věděli kluci, že pokud chtějí přemýšlet o dílčím úspěchu, musejí zaběhnout na hranici svých možností, spíše zaběhnout ještě o něco kvalitněji. Již tradičně se s tratí nejlépe popasoval Filip, který jediný stlačil čas pod 20 vteřin (video). Pokud uvidíte video z jeho pokusu, nenechte se zmást jeho ztrátou na závodníka ze Širokého Dolu. Tím byl totiž úřadující vicemistr ČR Jakub Paulíček, kterému kluci nemají šanci konkurovat. Ostatní závodníci si zaběhli také pěkné časy, Tomáš (video) a Petr (video) zaznamenali dvacítky, což u Tomáše je velký příslib do budoucna, neboť se jednalo o jeho první „velkou“ soutěž (Michal - video, Lukáš - video, Dominik - video). V celkovém součtu pěti nejlepších časů z toho bylo stejně jako v útoku 6. místo.

Celkově zakončili kluci okresní soutěž se součtem 18, který stačil na 7. místo. Tento výsledek není špatný, i díky tomu, že tři kluci se této soutěže zúčastnili poprvé a jejich výkony jsou příslibem do dalších let.
A není to tak dlouho, kdy náš sbor ani nepomyslel, že by mohl postoupit do krajského kola v požárním sportu, takže mírné zklamání kluků nebylo na místě.

Petr Klička ml.