V sobotu 1.7.2017 se konalo okresní kolo v požárním sportu v Kamenci, kam se naše družstvo kluků kvalifikovalo vítězstvím v kole okrskovém. Jelikož nám několik borců chybělo, jeli jsme na soutěž posilněni o kluky z Pohodlí a Jirku z Pomezí. Stejně tak naše tři děvčata (Mája, Pája a Šarlota) doplnily družstvo žen z Pohodlí.

Ve štafetě se klukům povedlo zaběhnout čas 63.67, který stačil na 6. místo. Následovali jednotlivci, ve kterých se nejvíce dařilo Jirkovi a jeho čas 19.63 stačil na 24. místo. Druhý se v našem týmu umístil Filous s časem 19.88 a 28. místem. Na 31. místě skončil s časem 19.99 Petr. Posledním časem, který se počítal do celkového součtu, byl čas 21.14 v podání Marka a tímto časem se Marek umístil na 36. místě. V součtu to dělalo čas 80.64, který stačil bohužel až na 7. místo. Po dvou disciplínách se zdálo, že nezopakujeme 5. místo z loňského roku. Útok ale vše změnil, a to k údivu všech přítomných a nejvíce nás samotných. Povedlo se nám zaběhnout čas 22.63, se kterým jsme královskou disciplínu vyhráli (ano i Široký Důl jsme předběhli!). V celkovém součtu jsme tedy dosáhli součtu 14, kterého dosáhli shodně i další dva týmy, ale díky lepšímu útoku jsme obsadili krásnou 4. příčku. Největší překvapení nás, ale ještě čekalo. Při závěrečném nástupu jsme se dozvěděli, že družstvo Hartmanic, které obsadilo druhou příčku, se nechce zúčastnit krajského kola 22.7. v Chrudimi, tedy právo startu připadlo na náš tým. O něčem takovém se nám ani nesnilo.

Zpět k výkonům děvčat. Přeboru jednotlivců se zúčatnily pouze Pája a Mája. První jmenovaná obsadila s časem 21.43 16. místo a Mája s časem 22.42 skončila na 24. místě. Zbylých disciplín se již zúčastnily všechny tři děvčata a přispěly tak k celkovému 6. místu děvčat z Pohodlí.

Kompletní výsledky najdete v sekci Ke stažení.

Na závěr bychom chtěli pozvat všechny fanoušky našeho sboru a požárního sportu na krajské kolo v Chrudimi, které se koná 22.7. od 8 hodin.