Nevypalujte porost

S přicházejícím teplejším počasím pomalu přibývá požárů v přírodním prostředí. Jaro je měsícem, kdy u požárů v přírodním prostředí zasahujeme nejvíce. Může za to například pálení klestí po lesní těžbě jako právě o tomto víkendu v Telecím, kde bylo prováděno pálení klestu. Hořelo zde na ploše o velikost asi 150 x 150 m. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.
Nebo se jedná o pálení biologického odpadu na zahradách a loukách. Požár trávy likvidovali hasiči v sobotu také v Mikulovicích. Hořelo na ploše zhruba 40 m². Na zahrádku si raději vezměte hrábě než zápalky. Pokud už musíte pálit, hlaste nám tuto skutečnost přes náš web https://paleni.izscr.cz/ a jedna rada pro vás – při pálení si zajistěte dostatečně velkou nádobu s vodou na uhašení případného požáru, každé spáleniště poté pořádně prolijte vodou, pravidelně ho kontrolujte a rozhodně nenechávejte pálení bez dozoru.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí