Během zásahu 15. září v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku, kde došlo k úniku a následně k explozi plynu, zahynuli dva dobrovolní hasiči z místní jednotky SDH Koryčany, kteří jako první na místě události zasahovali. Oba zesnulí za sebou zanechali bezmála 17 let aktivní činnosti ve sboru a v jednotce, během které si je okolí pamatovalo jako obětavé členy, kteří vždy byli ochotni pomoci druhým. Oba dobrovolní hasiči budou chybět nejen svým blízkým, jednotce a okolí, ale také celé hasičské rodině.

Sdružení hasičů je touto zprávou hluboce zarmouceno a vyjadřuje všem pozůstalým, rodinám, členům jednotky i sboru SDH Koryčany nejhlubší soustrast. Zároveň bychom rádi vyjádřili podporu všem raněným, které exploze rovněž zasáhla, a přejeme jim brzké uzdravení.

SH ČMS