K nehodě vozidel a cyklistky vyjížděli profesionální hasiči z Litomyšle dnes 24. srpna ve 12.25 hodin do ulice Mařákova v Litomyšli. Jednalo se o střet dvou osobních automobilů Opel Combo a Škoda Felicia. Dalším účastníkem nehody byla cyklistka, která prudkým bržděním přepadla přes kolo a zranila se.

Zdravotnická záchranná služba cyklistku naložila  na nosítka a ihned po ošetření byla cyklistka umístěna do sanity a odvezena do nemocnice. Z obou havarovaných vozidel unikly provozní kapaliny, které hasiči standardně zasypali sorbentem. Dále bylo provedeno protipožární opatření. Po vyšetření nehody dopravními policisty, hasiči vozidla odtlačili mimo vozovku a odstranili všechny následky nehody. Poté se hasiči vrátili zpět na základnu.

Vendula Horáková, tisková mluvčí