Hasiči v Litomyšli likvidovali požár i nehodu

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Při nehodě na Poličsku byly zraněny dvě osoby

Hasiči likvidovali i požár vysokozdvižného voziku

Jednotka hasičů z Litomyšle vyjela v úterý 5. Února v 13.24 hodiny k dopravní nehodě, jež se stala na silnici z Poličky směr Dolní Újezd. Po příjezdu na místo jednotka hasičů zjistila, že se jedná o střet dvou vozidel Seat Cordoba a Renault Kangoo. Dvě zraněné osoby měla již v péči zdravotnická záchranná služba. K zasypání uniklých kapalin hasiči použili sorpční materiál a provedli i protipožární opatření, tedy odpojení akumulátorů tak, aby nedošlo k požáru.
Vozidlo Seat stálo napříč vozovky v zatáčce. Na místě jsme vyčkali příjezdu policistů, kteří vyšetřili příčiny nehody. Po skončení šetření jsme odtáhli vozidlo Seat mimo vozovku.  Druhé vozidlo stálo na krajnici. Na konec zásahu jsme provedli úklid vozovky,“ uvedl velitel zásahu Roman Kladiva z Litomyšle. Na místo se dále dostavilo i vozidlo odtahové služby a poté se hasiči vrátili zpět na základnu.

V úterý ve večerních hodinách, přesněji v 20.30 hodin, byli profesionální a dobrovolní hasiči z Litomyšle přivoláni k požáru skladu v Litomyšli. Průzkumem jednotka zjistila, že se jedná o požár vysokozdvižného vozíku. O několik málo minut později bylo zjištěno, že plameny poškodily i půdní prostor. Pomocí vysokotlakého proudu vody požár hasiči zlikvidovali a objekt ihned odvětrali. Škoda i příčina vzniku požáru jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování.

Vendula Horáková, tisková mluvčí