Zraněné osoby musely být z havarovaného vozu vyproštěny

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Hasiči ze stanice v Litomyšli vyjížděli v neděli 15. ledna, čtyřicet čtyři minut po půlnoci, k dopravní nehodě, jež se stala v obci Suchá u Litomyšle. Jednalo se o kolizi vozidla, které skončilo v příkopu. Hasiči ihned po příjezdu museli vyprostit dvě osoby, jež zůstaly zaklíněné ve vozidle. Zraněné osoby byly předány zdravotníkům a převezeny do nemocnice.

Na světelnou křižovatku v Litomyšli vyjížděli hasiči v neděli v 19.04 hodin. Průzkumem na místě jednotka zjistila, že se jedná o srážku dvou vozidel Škoda Fabia a Nissan Micra. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Obě byly převezeny do nemocnice. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a provedli protipožární opatření u vozidel. Obě vozidla byla v křižovatce a blokovala oba jízdní pruhy od Svitav. Po skončení vyšetřování nehody hasiči odstranili obě vozidla mimo komunikaci na parkoviště a provedli úklid vozovky. Po odstranění všech následků nehody se hasiči vrátili zpět na základnu.

Vendula Horáková, tisková mluvčí