V Osíku došlo k nehodě cisterny. Do vody vyteklo 400 litrů nafty

Osík - Dnes krátce před polednem došlo v obci k úniku pohonných látek do místní řeky.

Dopravní nehoda cisterny. Ilustrační snímek.

Dopravní nehoda cisterny. Ilustrační snímek.Autor: DENÍK/ Plíhal Libor

K nehodě cisterny vyjížděly krátce po čtvrt na dvanáct čtyři hasičské jednotky. „Stalo se to u trafostanice. Z cisterny vyteklo asi 400 litrů nafty. Hasiči posypali místo sorpční směsí a staví norné stěny, aby nedošlo ke znečištění řeky Desná," uvedla k incidentu tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Událost začala vyšetřovat policie jako dopravní nehodu. Podle policejní mluvčí Hany Kaizarové k úniku nafty pravděpodobně došlo tak, že zvednuté víko kanálu prorazilo palivovou nádrž cisterny. Doprava je na místě řízena kyvadlově.
Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/nehody/v-osiku-doslo-k-nehode-cisterny-do-vody-vyteklo-400-litru-nafty-20160412.html