Námraza, mlha i sněžení komplikovaly řidičům jízdu po silnicích v Pardubickém kraji

Pardubický kraj

Silnice v Pardubickém kraji pokryla v sobotu časně ráno ledovka. Na některých místech mrholilo a někde se objevila i mlha. Ve vyšších polohách může i slabě sněžit. Náledí hrozí především na menších komunikacích, hlavní silnice jsou podle silničářů po ošetření většinou vlhké.

Přesto hasiči Pardubického kraje vyjížděli za 16 hodin sobotního dne k pěti dopravním nehodám, které se staly na silnicích v Mikulči, Vysokém Mýtě, Chocni, Sudslavě a Proseči. V téměř všech případech se jednalo o vozidla, která skončila v příkopu. Při nehodě v Mikulči byly zraněny tři osoby. Na namrzlé vozovce ve Vysokém Mýtě skončila v příkopu dvě vozidla. Velitel zásahu nechal na místo přivolat pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje k posypání namrzlé silnice inertním materiálem.
               Vzhledem k silné námraze, která se tvořila na stromech, hasiči vyjížděli během dne odstraňovat také popadané stromy. Ty tvořily překážku silničního provozu a hasiči je odstranili pomocí motorových pil.

Vendula Horáková, tisková mluvčí