Ve středu 30.9.2020 od 17,00 hodin proběhl již náš tradiční Květinový den. Akce se uskutečnila v klubovně naši zbrojnice. V tuto zajímavou dobu, kdy nás všichni omezují, tak skutečně přišlo neskutečné množství dárců. Děkujeme všem, kteří přišli a kteří přispěli. Jak to celé probíhalo a probíhá dál ?

Příchozí vhodili libovolnou částku do zašitého látkového pytlíku. Na základě tohoto finančního daru obdrželi kytičku do klopy v minimální hodnotě 20,- Kč. Někteří si odnesli kytiček více, jelikož je měli pro své přátelé, sousedy, rodinu. Příští týden bude pytlík odnesen na Českou poštu do Litomyšle, kde pracovnice pošty pytlík otevře a spočítá finanční obnos. Tento obnos následně prostřednictvím poukázky odešle na účet organizátorů Květinového dne. Následně odešleme zbylé kytičky a dokumentaci zpět organizátorům.

Náš sbor nemá z této akce žádnou finanční odměnu, ale velmi dobrý pocit, že může pomoci. Jsme jedni z mála hasičských sborů na našem okrese, který tuto akci pořádá. V Osíku se to již za ty léta zaběhlo a dárci dobrovolně přichází, což nás velmi těší.

S výsledkem této akce Vás budeme informovat, jak budeme znát.

Ještě jednou děkujeme všem co přišli nebo peníze po někom poslali. Také patří poděkování našim členkám, kteří napekli a připravili občerstvení pro příchozí. Občerstvení mohl využít každý kdo přišel - bezplatně.

Také poděkováním  přespolním, kteří si udělali vycházku a přišli tuto akci podpořit. Například Bohouš Vích z Nové Vsi, Dáša Štarmanová (Šnajdrová) z Litomyšle, pan Říha z Řikovic......)