Jelikož se množí dotazy, kolik asi tak dobrovolní hasiči dostanou za ten sběr starých elektrospotřebičů????

Tady Vám sdělujeme, kolik tedy dostaneme :

za lednice, mrazáky, chladnice ..................  30,- Kč za 1 kus

za pračku .................................................... 100,- Kč za 1 kus

drobné elektrospotřebiče (mikrovlnky, fény, vrtačky, opekače atd) - vloží se do velkého vaku, kam se vejde spousty těchto elektrospotřebičů ................  100,- Kč za 1 velký bag (nasbírali jsme 1 a 1/2 bagu)

počítače, televize, obrazovky ...................  1,- Kč za 1 kus  (ano skutečně je to jedna koruna za kus), letos jsme posbírali 48 kusů televizorů a obrazovek a tedy obdržíme 48,- Kč.

Následně se objedná odvoz, to většinou trvá 21 dní. A zde to odběratel spočítá, zaeviduje a odveze. Potom čekáme cca 2 měsíce až přijde složenka na peníze. Většinou to bývá každý rok přibližně 2.000,- Kč.

Dobrovolní hasiči používají své soukromé traktory, své soukromé vlečky na tento sběr. Členové sboru a zároveň majitelé traktorů si použití traktorů neúčtuji.

Darovaných spotřebičů si od našich občanů vážíme a děkujeme za ně.