Účinná pozornost JPO pětkám Tisk
Pátek, 27 Únor 2015 12:28

Ve středu 25. února 2015 se sešel starosta SH ČMS Ing. Karel Richter s generálním ředitelem HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslavem Rybou. Hlavním obsahem jejich rozhovoru bylo materiální zabezpečení jednotek požární ochrany, zejména pak zařazených v kategorii JPO V. U těchto jednotek se předpokládá, že budou předurčené k zabezpečení ochrany obyvatelstva obcí. Na nutnost akutního řešení této problematiky je mezi hlavními představiteli dobrovolných a profesionálních hasičů jednotný názor. Jde o to, jak nyní v dělné součinnosti pokračovat. Nabízejí se cesty k účinné podpoře, jako například k zefektivnění obslužnosti a dovybavení víceúčelovými dopravními automobily. Obě strany se budou i nadále touto problematikou zabývat. Starosta Richter je přesvědčen, že už brzké době bude dosaženo konkrétních výsledků.