Hořící hrnec na sporáku

Znáte to – valící se kouř z oken bytu v panelovém domě vyděsí nejen sousedy, ale i kolemjdoucí. Ve většině případů se jedná o spálené jídlo na plotně, které nechají uživatelé bytu bez dozoru.

Podívejte se, jak to vypadá, když hasiči přijedou ještě naštěstí včas a zachrání vám celý byt.

Příčiny požárů v kuchyni bývají různé. Často jsou jimi únava, opilost nebo lehkomyslnost, u starších lidí se objevují i zdravotní potíže a s vařením nemají souvislost.

V případě klasických vypínačů u starších sporáku může ještě dojít k pootočení knoflíku, a to tehdy, když se za dobrotou v hrnci drápe váš domácí mazlíček. Kočka, která si, když zůstane doma sama, vyskočí k hrnci s jídlem ponechaném na plotně a při skoku pootočí knoflíkem a dojde k zapnutí spotřebiče.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí