Za požárem v kotelně bude zřejmě nedbalost

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

V pondělí 7. listopadu v 7.14 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár kotelny na tuhá paliva v rodinném domě se dvěma samostatnými byty v Sebranicích na Svitavsku. Požár zpozoroval jeden ze spoluvlastníků objektu a přivolal hasiče. Na místo byla povolána profesionální jednotka hasičů z Poličky a místní dobrovolná jednotka hasičů. K likvidaci požáru hasiči nasadili vysokotlaký proud vody a po zdolání plamenů byla nasazena přetlaková ventilace k odvětrání zakouřených prostor. Nakonec hořelo pouze uskladněné palivo – papír, dřevo a uhlí. Dle slov vyšetřovatele hasičů požár nevznikl od kamen či od komína, ale příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně nedbalost a neopatrnost při samotném topení a manipulaci s otevřeným ohněm nebo při kouření. Než byl požár zpozorován rozvíjel se pomalu, a tak nedošlo například ani k popraskání okenních tabulí. Oheň se nerozšířil ani do dalších prostor. Škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí