Chatku v Budislavi spolykaly plameny

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Dne 14. srpna v 3.33 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár chatky v Budislavi. Na místo byly ihned vyslány profesionální jednotka hasičů z Litomyšle a dále dobrovolné jednotky hasičů z Budislavi, Proseče a Dolního Újezdu. Chalupa o rozměrech přibližně 10 x 5 m byla při příjezdu hasičů již celá v plamenech. Osoby, které byly v době požáru (dva dospělí a dvě děti) uvnitř chaty, včas před plameny objekt opustily. Hasiči při průzkumu nalezli uvnitř chaty propan butanové lahve, které postupně vynosili mimo nebezpečí exploze. Z rybníka, který byl vzdálen od hořící chaty zhruba 30 metrů, hasiči odebírali vodu, jež používali na hašení. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 4.50 hodin a zcela zlikvidován byl o 30 minut později. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí