Plameny pohltily tahač i návěs s převáženými vozidly

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

K požáru tahače vyjížděli k tunelu Hřebeč u Moravské Třebové v pondělí 14. listopadu ve 21.54 hodin profesionální hasiči z Moravské Třebové a Svitav. Při příjezdu hasičů k události již začínaly hořet automobily, které byly na návěsu tahače převáženy.

Hasiči ihned k likvidaci požáru nasadili potřebné proudy vody s příměsí pěnidla. Plameny poškodily tahač a tři převážená vozidla značky Toyota z devíti. Poté, co hasiči požár zlikvidovali - zjistili, že z tahače uniká nafta. Hasiči nalezli místo úniku a zajistili tak, aby již k dalšímu úkapu nedocházelo. Naftu potom hasiči přečerpali do přivezených nádob. Hasiči  na místo povolali i Správu a údržbu silnic Pardubického kraje k zasypání mokré vozovky po požáru, která by v tomto sychravém počasí mohla namrzat. Škoda na přepravníku a třech vozidlech byla vyčíslena na 1 100 000 korun. Okamžitým zásahem jednotek hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 1 500 000 korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada.