V roce 2015 jsme se zúčastnili celkem 14 soutěží. Konkrétně se jednalo o okrskovou soutěž v Suché, ze které jsme postoupili na okresní soutěž v Jaroměřicích, dále o 11 soutěží v rámci Okresní ligy Svitavska v požárním útoku a sezonu jsme zakončili recesní soutěží Memoriál V. I. Lenina v Širokém Dole. Oproti předešlé sezoně jsme si žádné nové cíle neurčili, protože stále zůstaly nesplněny cíle minulé. To se ale povedlo změnit díky tomu, že jsme bojovali na všech soutěžích okresní ligy a i ta v minulosti vysněná dvacítka byla pokořena.

První soutěžní útok nebyl podle našich představ. Po chybě na koši jsme na lize v Širokém Dole s časem 23,24 obsadili 17. místo a připsali si první 4 body do tabulky. Pozitivem oproti loňskému roku byla zejména výška rtuti na teploměru. O týden později jsme zvítězili v okrskovém kole na Suché, a již ten den zahájili 14ti denní přípravu na okresní kolo. Osmé místo na této soutěži ukázalo, že je stále na čem pracovat. Týden na to pokračovala okresní liga závodem v Telecím. Jistý posun oproti kolu prvnímu nastal, ale my stále nebyli s časem spokojeni. Ve slunečném počasí náš výkon 22,18 stačil na 13. místo a 8 bodů. Na další ligu jsme se vydali do Lubné a zde se poprvé probojovali do první desítky, i když pouze na poslední místo. Bohužel na časomíře nesvítila vysněná dvacka, ale bylo k ní velice blízko. Chyběli pouze 3 setiny sekundy. I tak to stačilo na náš rekord, který měl tedy hodnotu 21,02. První prázdninovou sobotu přišel den D. Čtvrté kolo ligy na rychlé trati v Hartmanicích a konečně to vyšlo. Ovšem radost se mísila s malým zklamáním, protože na prvním terči svítilo číslo 19, o kterém se nám předtím ani nesnilo. Nový rekord 20,78 stačil pouze na 17. pozici. Další soutěže jsme se nemohli dočkat a věřili, že stále budeme ukrajovat vteřinky, ale realita byla zcela odlišná. Po nenasazeném koši z toho byl neplatný pokus a euforii byla ta tam. Po 4 týdenní pauze přišla noční soutěž v Oldříši. Před začátkem jsme doufali, že nervozitu z této soutěže jsme si již vybrali v loňském roce, ale to se úplně nenaplnilo. Po uklouznutí košaře na základně, z toho byl čas 21,58 a ten v silné konkurenci stačil pouze na 21. místo, a tedy opět jsme odjížděli bez bodů. Tentokrát ovšem neplatilo pořekadlo do třetice všeho dobrého a další týden jsme se stejným pocitem odjížděli i z Kamence. Při vzpomínce na tuto soutěž možná ještě dnes bolí jednoho člena týmu zadní část těla. Bohužel po tomto uklouznutí to byl náš druhý neplatný pokus v této sezoně. Naštěstí v lize už poslední. Před dalším kolem ligy na Desné jsme o něco více potrénovali a věřili ve zlepšení, a to skutečně přišlo. Dokonce se jednalo o nejpovedenější závod sezony a my opět posouvali naše milníky. Časomíra se zastavila na čase 19,24, což znamenalo vylepšení rekordu o více jak vteřinu a půl a to nebylo vše. Pravý terč byl dokonce sražen v čase 18,96! Za tento krásný pokus jsme brali 10. místo a jako bonus byl postup do vyřazovacího Desenského duelu. V prvním kole byl naším soupeřem tým z Oldříše, který byl ovšem nad naše síly. Po této soutěži už zbývali pouze tři zářijová klání, ve kterých jsme doufali v pokračování trendu z Desné. Ovšem hned 9. závod v Jevíčku nám ukázal, že to nebude tak lehké. Po chybě na základně musel strojník počkat s vodou a byl z toho čas 22,48 a 15. místo. Další týden v Perálci to bylo už o poznání lepší. Po druhé se nám časomíra zastavila na čase pod 20 vteřin. Přesně ukázala 19,95 a 12. místo. I na této soutěži se koná vyřazovací finále, do kterého jsme se díky odjetí dvou týmů dostali. Bohužel hned v prvním kole bylo naším soupeřem družstvo ze Širokého Dolu, které soutěž vyhrálo. A překvapení se nekonalo, ale pro nás byl už úspěch, že jsme se do prvního kola probojovali a měli možnost běžet tento atraktivní duel. Závěr ligy jako obvykle hostil Sádek a naším cílem bylo udržet celkové umístění. To se povedlo i přes chybu na béčkách a vteřinovém prostřiku na pravém proudu. Tyto chyby se značně projevily na čase, který se zastavil na hodnotě 22,80, který znamenal 17. místo.

Na závěr k okresní lize tady máme pár čísel. Startovali jsme na 11 soutěžích, zaběhli 2 neplatné pokusy a ze zbylých 9 závodů měli průměrný čas 21,47. To není žádný skvělý čas, ale v porovnání se sezonou předchozí zde značný posun je. Konkrétně, v roce 2014 náš průměrný čas činil 24,35, což znamená, že náš letošní průměrný čas byl lepší o 2,88 vteřiny.  Toto zlepšení se projevilo i v celkové tabulce, kde jsme vystoupali o 6 příček a umístili se na 15. místě s 57 body, což je o 15 více než vloni.

Jak již bylo řečeno v úvodu, sezonu jsme zakončili na Memoriálu V. I. Lenina. Této recesní soutěže se zúčastnilo v letošním roce 147 družstev mužů. Tato soutěž probíhá pouze na dvě hadice B. Mrazivé ráno se změnilo v krásnou podzimní sobotu a vše nahrávalo kvalitní soutěži. Bohužel nám se sezona nepodařila zakončit povedeným útokem a s časem 19,96 (první terč 17,71) jsme obsadili 92. místo.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat za celý náš tým všem, co se nějak na našem zápolení podíleli. Zejména se jedná o zajišťování dopravy, platbě startovného, pomoci na soutěžích a tréninkách, zpříjemňování atmosféry na soutěžích v podobě sladkého občerstvení a fandění atd.

Petr K.

Zvýrazněné položky jsou povinné.