V kalendářním roce 2014 se naše družstvo, ve složení:R. Kalibán, L. a Z. Knettig, L. a J. Krutina, F. a P. Klička, L. Vomáčka, V. Cupal, J. Šnajdr, P. Klička st., M. Zölfl, zúčastnilo 12 soutěží – 10 soutěží bylo v rámci závodů okresní ligy svitavska a 2 soutěže byly postupového typu – okrskové a okresní kolo. Před začátkem sezony jsme si vytyčili dva cíle, kterých bychom chtěli dosáhnout – zaběhnout čas začínající číslem 20 a zúčastnit se všech závodů okresní ligy. Bohužel ani jeden cíl se nám naplnit nepodařilo, ale nebylo k nim daleko.

Z celkových 11 soutěží v lize jsme se snažili zabojovat o co nejlepší čas na 10 z nich. Pouze závod v Hartmanicích byl bez naší účasti. První závod se konal za velmi chladného a deštivého dne v Širokém Dole a náš čas 24,95 po problémech na rozdělovači a prostřiku na levém proudu stačil na 14. místo. Po měsíční pauze pokračovala liga v Telecí, kde nám výkon 22,36 zajistil 12. místo. O týden později následoval závod v Lubné.  Bez zraněného Honzy jsme s časem 24,56 obsadili 18. místo. V srpnu nás čekali 3 soutěže ve třech po sobě jdoucích víkendech a začínalo se večerním závodem v Oldříši. V atraktivním klání, jak pro diváky, tak pro závodníky, byl náš čas neplatný z důvodu nenasazeného koše, ale problém byl téměř na každé pozici. I přesto máme na co vzpomínat. Další neděli jsme se zúčastnili nejpočetněji obsazené soutěže v Kamenci, kde se sjelo 40 družstev mužů. Bohužel v této konkurenci jsme se neprosadili a s časem 25,64 obsadili 29. místo. Poslední srpnová liga se konala v Desné a na této soutěži jsme se vrátili na trochu lepší příčky. Konkrétně to bylo 14. místo a čas 23,33. Poslední 4 soutěže byly vypsány na září. První zářijovou sobotu se soutěž konala v Předměstí, kde nám nejlépe rozběhnutý útok v sezoně, zhatila prasklá hadice. První sestřik byl v čase 20,46 a k sestříknutí druhého terče chyběli desetiny, možná setiny. O týden později byla soutěž v Rozhraní. Na této soutěži jsme byli krátcí na béčkách, což značně ovlivnilo prostřik na pravém proudu a čas 29,46 stačil na 18. místo. Na další soutěži v Perálci jsme natrénovali starty, protože časomíra se po výstřelu ne a ne rozběhnout. To vadilo zejména fanynkám, které se mohly utleskat. Poté, co si to časomíra rozmyslela, nám ukázala čas 23,00 a 17. místo. Poslední závod se již tradičně konal v Sádku. Na závěr jsme si nechali to nejlepší a po pěkně provedeném útoku na značně podmáčené trati s časem 21,53 obsadili 12. místo.

Za celý rok jsme získali celkově 42 bodů do hodnocení ligy a to stačilo na 21. příčku, se stejným bodovým ziskem jako celek z Předměstí na 20. místě.

Na závěr bych chtěl za celé naše družstvo poděkovat všem, co nám nějakým způsobem pomáhali soutěže a tréninky zajistit – ať už zaskočením na nějakém postu v útoku, zajištěním dopravy na soutěže, či jiným způsobem. Speciální poděkování patří Atinovi, který nám několikrát pomohl jak při přípravě materiálu, tak během tréninků a závodů – zúčastnil se s námi 5 závodů.      

                                                                                                                                                                                               

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.