Ředitel hasičů předal hejtmanovi medaili za vynikající spolupráci

Pondělní odpoledne bylo tím pravým pro setkání krajského ředitele HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Aleše Černohorského s hejtmanem Pardubického kraje JUDr. Martinem Netolickým, Ph.D.

Doba tomu příliš nenahrávala a diáře obou představitelů byly stále zaplněné. Dnes tak po opravdu dlouhé době mohl krajský ředitel hasičů předat panu hejtmanovi Čestnou medaili Za významnou a dlouhodobou spolupráci s HZS ČR, kterou uděluje generální ředitel HZS ČR.

Hejtman Martin Netolický se zasloužil o zavedení systematické a koncepční finanční podpory jednotek Sboru dobrovolných hasičů obcí a definování jasných a předvídatelných pravidel poskytování dotací z rozpočtu Pardubického kraje v této oblasti. Prosadil významnou finanční podporu Pardubického kraje obcím – úspěšným žadatelům o státní dotaci ministerstva vnitra generálního ředitelství HZS ČR na pořízení nových dopravních automobilů, v období let 2016–2020. Jednalo se celkem o 170 vozidel. Zasadil se o celokrajskou obměnu zásahové výstroje jednotek Sboru dobrovolných hasičů obcí s finanční podporou krajské samosprávy, zejména zásahových oděvů a zásahové obuvi.

V současné době aktivně přispěl k standardně fungujícímu integrovanému záchrannému systému v Pardubickém kraji, včetně významné finanční podpory jeho jednotlivých profesionálních složek. V čele bezpečnostní rady kraje a krizového štábu kraje osobně řešil množství závažných mimořádných událostí a krizových situací, které se v období 2012 až 2020 udály v Pardubickém kraji. Podílel se na rozvoji spolupráce v oblasti požární ochrany a záchranářství mezi Pardubickým krajem a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny.

Ředitel hasičů zároveň s medailí popřál Martinu Netolickému k blížícím se narozeninám hlavně pevné zdraví.

Foto: Pardubický kraj

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.