V neděli 13.9.2020 se v hasičském areálu konala veřejná beseda s bratrem Josefem Janderou na téma historie hasičů v Dolním Újezdě a historie hry Plamen.
Poslechnout si zajímavé vyprávění přišlo asi 60 zájemců.
Součástí besedy byla i projekce fotografií ze života místních hasičů. Díky pomoci přítomných se nám podařilo dokonce určit některé doposud nepoznané osoby.
Při této příležitosti byly též bratrům Josefu Janderovi a Jiřímu Čejkovi předány medaile Svatého Floriána.
Beseda byla velmi přátelská. Každý si tam našel dosud pro něj neznámé informace. Pro všechny přítomné bylo připraveno občerstvení.
Bratr Josef Jandera všechny překvapil svými znalostmi z historie hasičů i smyslem pro humor. Na konci besedy ho všichni odměnili bouřlivým potleskem.
Ještě jednou bychom mu za celý sbor chtěli popřát k jeho nedávným kulatinám hodně zdraví a spoustu elánu do dalšího života.
Také SDH Osík gratulujeme oběma k jejich vyznamenání. Bratru Josefu Janderovi přejeme hodně zdraví do dalších let.