Hasiči z Litomyšle zasahovali v pondělí odpoledne u dopravní nehody dvou osobních vozidel a jednoho nákladního automobilu. Nehoda se stala na silnici I/35 za Litomyšlí u obce Nedošín.

Automobil Volkswagen Caddy ležel v příkopě na střeše, Ford Focus byl v příkopu přední částí a zadní částí na vozovce. Nákladní vozidlo Renault Midlum se nacházel po nehodě uprostřed vozovky. Osoby byly mimo vozidla a v péči zdravotníků. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob.

Na místě byly i dvě děti. Hasiči předali jednomu z nich dráčka Záchranáčka a plyšovou hračku dostalo i druhé dítě od zdravotníků. Plyšové hračky jsou předávány dětem pro uklidnění po prožité stresové situaci. Zraněného řidiče převezla do nemocnice sanitka.

Stejně tak byly do nemocnice převezeny matka s dvěma dětmi. Hasiči provedli vyproštění havarovaných automobilů a naložení na vozidla odtahové služby. Dále uklidili vozovku. Unikající motorový olej hasiči zlikvidovali pomocí sorpčních rohoží. Po odstranění všech následků nehody se hasiči vrátili zpět na stanici.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.