Dobrovolní hasiči převzali v úterý 30. června od ministra vnitra Jana Hamáčka ocenění za jejich čas, odvahu a odhodlání pomáhat v době nouzového stavu. Ocenění převzal náměstek SH ČMS Lubomír Janeba. Přítomen jednání byl genpor. Ing. Drahoslav Ryba. V rámci krátkého neformálního setkání náměstek Janeba pohovořil s panem ministrem o dalších oblastech budoucí spolupráce.

Informoval oba přítomné o změně termínu VI. sjezdu SH ČMS (12. prosince 2020), dále podotkl, že je nutné v budoucnu pracovat i se řádovými členy sborů dobrovolných hasičů, protože jejich úloha byla během nouzového stavu zcela nezastupitelná. V řadě měst a obcí pomáhali členům jednotek a podíleli se na mnohé potřebné činnosti. Dále neopomněl zmínit aktivitu s názvem Společník, kterou Rada mládeže SH ČMS připravovala pro mladé hasiče po dobu 60 dnů během nouzového stavu. Rovněž pan náměstek připomněl důležitost změny zákona o státních symbolech. Pan ministr vnitra přislíbil, že se těmito záležitostmi bude zabývat a vyslovil naději, že by toto mohlo být do VI. sjezdu legislativně ošetřeno.

Mgr. Irena Špačková

tisková mluvčí SH ČMS

Co bylo to ocenění???  Bylo to velké červené tričko s nápisem na hrudi "Ministerstvo vnitra ČR", které bylo zarámované, aby se dalo pověsit.