Ráno to pěkně klouzalo, nejvíce na Svitavsku a Chrudimsku

U obce Mikuleč byla silnice I/35 neprůjezdná. Kamion, který skončil převrácený částečně v příkopu, zablokoval provoz na komunikaci. Řidič se nemohl dostat ven z kabiny a hrozilo převrácení celého kamionu. Až po příjezdu profesionální jednotky ze Svitav, která zajistila dveře a kabinu, se mohl řidič sám dostat ven. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin a po dohodě s policisty se vrátili na stanici. Zatím je komunikace částečně průjezdná, ale po příjezdu specializované firmy, která havarovaný kamion vyprostí a přeloží i náklad, bude opět uzavřena.

Neprůjezdná je silnice I/37 u Nové Vsi na Chrudimsku a bohužel to vypadá na celé dopoledne. Zde se stala hromadná dopravní nehoda, čtyři auta a dva kamiony. Dvě zraněné osoby byly odvezeny zdravotníky do nemocnice.

A na komunikaci I/34 nedaleko u obce Krouna se střetla dvě osobní vozidla. Na místo byl povolán i vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval jednu zraněnou osobu. Druhá osoba byla odvezena sanitkou. Hasiči zabezpečili vozidla, řídili provoz na vozovce a asistovali zdravotníkům. Profesionální jednotka z Hlinska je stále na místě, ale silnice je volná.

Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje