V bytovém domě hořelo v kotelně

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Požár uhlí v Němčicích na Svitavsku byl na operační a informační středisko hasičů oznámen ve čtvrtek v 8.35 hodin. K této události ihned vyjížděli profesionální hasiči z Litomyšle. Zásoby uhlí na vytápění bytového domu měly hořet v kotelně. Na místo byly povolány i jednotky sboru dobrovolných hasičů z Němčic, Litomyšle a Horní Sloupnice-Sloupnice. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se nejedná přímo o požár uhlí, ale o hořící papír a dřevo v kotelně. Začínající požár uhasil ručním hasicím přístrojem ještě před příjezdem hasičů jeden z nájemníků domu. Hasiči provedli odvětrání zakouřených prostor pomocí přetlakové ventilace a žhavé zbytky ohořelého materiálu vynesli z domu. Po úplném odvětrání a zkontrolování místa požáru se hasičské jednotky vrátily zpět na základny.

Vendula Horáková, tisková mluvčí