Zřejmě kámen prorazil nádrž s naftou

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Litomyšlští hasiči vyjížděli 24. března v 10.53 hodin na silnici I/35 za Litomyšl, kde došlo k úniku nafty z automobilu. Řidič s vozem zastavil u autobusové zastávky před odbočkou na Sedliště. Hasiči na místě zjistili, že vozidlo Volkswagen Passat si prorazilo nádrž o kámen. Posádka vozu zachytávala unikající naftu do plastových lahví. Hasiči pod vozidlo umístili záchytnou vanu a uniklou naftu posypali sorbentem.
Mezitím operační středisko odvolalo zasahující jednotku k požáru tújí v Litomyšli. Na místě byly ponechány dva kanystry na unikající naftu. Po zlikvidování požáru se jednotka vrátila zpět a dokončila úklid vozovky. Podařilo se zachytit asi 40 litrů nafty a sorbentem bylo posypáno zhruba 10 litrů ropného produktu. Aby vozidlo netvořilo překážku silničního provozu, hasiči ho odtáhli na čerpací stanici, kde posádka vyčkala na odtahovou službu.

Vendula Horáková, tisková mluvčí