Kamion hořel a uvnitř bylo 26 tun ledku

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Dne 14. února v 18.20 hodin vyjížděli hasiči ze stanice v Litomyšli k požáru kamionu do litomyšlské Moravské ulice. Při příjezdu hasičů hořel návěs, tahač se podařilo včas odpojit. Kamion byl plný ledku amonného. Celkem zde bylo uloženo 26 tun této látky. Pomocí vysokotlakého proudu vody  se podařilo požár zlikvidovat a ochlazováním hliníkové vany ochránit samotný náklad. Dusičnan amonný nebo-li ledek amonný může zesílit požár. Je klasifikován jako výbušnina, což z něj dělá hnojivo náročné na dopravu a skladování. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na nápravě, kde se buď zadřelo ložisko, nebo brzda. Požár hasiči zlikvidovali v 18.28 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí