Pod mužem se při bruslení probořil led, vrtulníkem byl transportován do nemocnice

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

ilustrační záběr

První únorové odpoledne neskončilo příliš šťastně pro asi 40letého muže, který si zašel zabruslit v Jeřišně, části obce Chuchel, na místní rybník. Pod mužem se totiž probořil led. Jeho bratr, který se zde s ním měl sejít, našel už jen probořený led, a ihned na místo přivolal hasiče. Sjeli se sem hasiči ze Seče a kraje Vysočina – stanice Chotěboř a dobrovolní hasiči ze Seče. Hasiči ze Seče ihned spustili člun na led. S využitím největší plochy člunu jako bezpečného a záchytného bodu se hasiči přiblížili až do místa probořeného ledu, které bylo zhruba 40 m od břehu. V místě pádu muže do vody byla hloubka zhruba 1,5 m. Hasičům se po chvíli podařilo muže zpod ledu zachytit za brusli a následně vytáhnout. Hasiči tonoucího umístili na člun a dostali ho až ke břehu, kde byla ihned zahájena resuscitace. Dosud není přesně stanovena doba, kterou strávil muž pod ledem. Na místo byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové, kterým byl muž transportován do nemocnice.