Bouřka zasáhla Pardubický kraj. Během čtyř hodin hasiči zasahovali u 103 událostí

Velmi silné bouřky zasáhly celou Českou republiku a nevyhnuly se ani Pardubickému kraji. Od 19.10 hodin až do 23.10 hodin vyjížděli hasiči k 103 událostem v souvislosti s bouřkou.
            Hasiči zasahovali zejména u popadaných stromů, zatopených sklepů a utržených střech objektů i spadlých drátů elektrického vedení. Vyprošťovat ale museli také vzhledem k výpadkům elektrického proudu lidi z výtahů.
Střecha, kterou utrhl silný vítr, dopadla na rychlodráhu v obou směrech u Rosického nádraží v Pardubicích. Části střechy dopadly i na nadjezd. Hasiči odstranili z komunikace všechny utržené kusy. Další utrženou střechu odstraňovali hasiči v Sobětuchách na Chrudimsku. Jednalo se o střechu z chléva. Uvnitř bylo domácí zvířectvo (přibližně 10 ovcí a koza). Při cestě k zásahu hasiči ještě vyprostili jedno vozidlo z příkopu a odstraňovali spadlé stromy. V Chrudimi ve Vlčnovské ulici utrhl silný vítr střechu z panelového domu. Střecha zablokovala silnici a část střechy hrozilo dalším pádem. Dešťová voda zatékala do celého panelového domu. Na místo se dostavil zástupce města, který zařizoval ubytování postiženým osobám. O události byl informován i statik.
Pardubičtí hasiči vyjížděli mimo jiné také k vyvrácenému stromu, který spadl na jednu osobu u koupaliště Cihelna. Hasiči se museli přes několik spadlých stromů k uvízlé osobě dostat. Naštěstí došlo pouze k poranění od spadlých větví.
            Vodu ze zatopených garáží museli hasiči odčerpávat před 23 hodinou ve Svitavách.

Zásahy hasičů dle okresů:
Chrudim 38
Pardubice 28